Chorvatský národní park Krka je soustava peřejí, kaskád a vodopádů, pod kterými se můžete vykoupat. Je zde také možnost podniknout výlet lodí kaňonem řeky Krka až k Rošskému vodopádu – Roški slap a na ostrůvek Visovac, kde se nachází františkánský klášter a museum. Odbočka do národního parku Krka je na dálnici před Šibenikem, 110 km z města Pag. AKTUÁLNĚ se pod Skradinským vodopádem koupat nedá. Koupání je v omezené míře povoleno v blízkosti Roški slap.
Mořské varhany v Zadaru byly postaveny podle projektu architekta Nikoli Bašiće. Umístěny jsou v blízkosti nového přístavu pro výletní lodě, u obvodu zadarského nábřeží. Mořské varhany jsou známé jako zvláštně tvarované pobřeží v několika řadách schodků, které se spouštějí směrem k moři.
Název Kornati nese skupina 147 ostrovů a útesů různé velikosti v jižní části severodalmatských ostrovů, ve vnějším pásu mezi ostrovy Žirje a Dugi otok. Všechny ostrovy podélně kopírují směr pobřežních horských pásem v Chorvatsku. Souostroví dostalo název podle největšího ostrova - ostrova Kornat, s rozlohou 32,6 km2.
Katedrálu sv. Jakuba (sveti Jakov) naleznete v chorvatském Šibeniku. Je jednou z nejkrásnějších staveb evropského pozdního středověku a také je považována za nejcennější dílo přechodu gotiky v renesanci v celém Chorvatsku. Tato památka je spravována chorvatskou římskokatolickou církví. Na seznamu světového dědictví UNESCO je katedrála zapsána od roku 2000.
Zadar je město uprostřed chorvatského pobřeží. Samotné centrum Zadaru je jedna velká památka. V jeho uličkách a na náměstích po staletí pulsuje čilý ruch života a kultury. Kamenné dlaždice, po kterých se dnešní člověk prochází, pamatují Římany na koních. Pozůstatky antiky a renesance jsou v Zadaru viditelné na každém kroku.
V rámci národního parku Krka ze Skradinského buku vyplouvá pravidelně od dubna do října výletní loď k Rošskému vodopádu – Roški slap. Výlet trvá 3 hodiny a 30 minut a zahrnuje půlhodinovou prohlídku ostrova Visovac.
Pokud vás lákají přírodní krásy Chorvatska, udělejte si během pobytu na Murteru výlet na největší chorvatské přírodní jezero. Vransko jezero je od města Murter vzdáleno necelých 38 km směrem na město Biograd na Moru. Jezero má rozlohu 30,2 km². Je 14 km dlouhé, průměrně 2 km široké a 2-6 m hluboké. Vzniklo zatopením krasového pole a vytváří kryptodepresi - hladina jezera je nad úrovní moře, dno jezera pod úrovní moře.
Jezero a jeho bažinaté okolí je domovem velkého množství vodního ptactva a stalo se proto rájem ornitologů. V severozápadní části jezera se nachází jedna z největších ornitologických rezervací v Chorvatsku. V roce 1999 byla oblast vyhlášena přírodním parkem. Dnes je Přírodní park Vransko jezero oblíbeným cílem širokého spektra turistů. Přímo na jezeře můžete po zakoupení rybářské povolenky zkusit sportovní rybolov. Pěší a cyklisté mohou podniknout výlet po stezce v délce 40 km kolem jezera a kochat se nejen faunou a flórou, ale i krásnými vyhlídkami.
Z památek lze zmínit pozůstatky římského sídla Collentum, farní kostel sv. Michala ze 17. století s cennými uměleckými díly a starobylé chodby na mysu Gradina.
Murter poskytuje dobré podmínky k provozování vodních sportů jako je jachting, windsurfing, potápění a podmořský rybolov. Můžete se tu také věnovat tenisu, kopané a basketbalu nebo se zúčastnit přímo některého z místních závodů a soutěží.
V létě se v Murteru konají oslavy svátku sv. Rocha, které doprovázejí lidové slavnosti s hudbou a tancem; v květnu Festival ochotnického divadla.