ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Jakišnica je malá rybářská vesnice, která se nachází na dlouhém výběžku na severozápadě ostrova Pag. Největší zajímavostí této části ostrova je osada Lun s lunskými olivovými háji, které se nachází 5 km od Jakišnice. V Lunu uvidíte nejstarší olivovníky na světě. Zakoupit si můžete olivový olej, suvenýry z olivového dřeva a delikatesy z oliv a fíků.

V Jakišnici trvale žije přibližně 120 obyvatel. V centru obce naleznete kostel Krále Ježíše Krista (Crkva Krista Kralja), obchod a několik restaurací. Větší občanskou vybavenost nabízí město Novalja, které se nachází 14 km od Jakišnice a pod které Jakišnica administrativně spadá.

Pláže

Pláž Jakišnica

Perfektní pláž pro malé děti přímo v centru Jakišnice. Pláž z malých kamínků s jemným pískem v moři. Kousek od pláže je obchod a kavárna. Na pláži je klid a nejsou zde žádné atrakce.

Pláž Jadrišnica

Malá písečná pláž s pozvolným vstupem do moře. Ideální pro rodiny s malými dětmi. V blízkosti pláže je restaurace, u které můžete zaparkovat. Na pláž můžete dojít i pěšky, vzdálenost z Jakišnice je 1 km. Pláž je vhodná pro šnorchlování a potápění.

Pláž Krcalo

Divoká a klidná pláž s většími oblázky a tyrkysovým mořem. Pláž je hůře dostupná a není vhodná pro menší děti. Od centra Jakišnice je vzdálená 450 m a vede k ní cesta lesíkem, která není značená. Nedoporučujeme jít na pláž podél pobřeží a naopak doporučujeme vzít si boty do vody.

Pláž Slatina

Krásná klidná zátoka, obklopená divokou přírodou. Místy zde najdete stín. Na pláži je směs písku, štěrkukamenů, v moři je bílý písek. Je možné přijet lodí nebo pěšky. Pláž je od centra Jakišnice vzdálená 2,2 km.

FKK pláž Valjerma

Pláž je určená pro nudisty. Dostupná je z Jakišnice po silnici, ale od konce asfaltové silnice musíte jít pěšky asi 7 minut. Pláž je oblázková, v moři je písek. Místo je klidné, pláž je divoká, není zde žádné vybavení. Valjerma je od centra Jakišnice vzdálená 2,4 km.

 Vybavení

  • obchod s potravinami
  • pekárna
  • restaurace a kavárny
  • autobusová zastávka
  • potápěčské centrum

Aktivity

Jakišnica je vhodná na cyklistiku, turistiku, plavání nebo potápění. V potápěčském centru si můžete zapůjčit výstroj a prozkoumat místní podmořský svět.

S malými dětmi můžete vyrazit na písečnou pláž Planjka v letovisku Stará Novalja, kde je v moři pro děti skluzavka a houpačky.

Výlety

Lunské olivové háje

Lunské olivové háje se rozprostírají na celkové ploše 400 ha. Návštěvníkům je zpřístupněno asi 75 ha olivových hájů, na kterých se nachází tisíc let staré olivovníky. Jde o světový unikát, kdy se na jednom místě nachází přes osmdesát tisíc olivovníků. Olivovníky zde rostou v drsných podmínkách mezi kameny a tyto neskutečné výjevy, co všechno příroda dokáže, vám učarují.

Ze 14 km vzdálené Novalji je možné podniknout lodní výlety na okolní ostrovy: Rab, Olib a Silba, Lošinj nebo také do národního parku Kornati.

S výběrem výletů na ostrově Pag vám poradí náš delegát, který sídlí v Mandre.