ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Kukljica je od trajektového přístavu v Preku vzdálená jen 8 km. Využít můžete dobré dopravní spojení s pevninou, kde můžete navštívit historické město Zadar. Jízda trajektem nebo lodí mezi Zadarem a Prekem trvá 25 minut. Kukljica bývá často nazývána „bránou do přírodního parku Telašćicanárodního parku Kornati“, protože se nachází v blízkosti průsmyku Ždrelac, přes který vede most spojující ostrovy UgljanPašman. V Kukljici můžete vystoupat ke kříži na kopci na poloostrůvku Zaglav, odkud se vám naskytnou krásné výhledy na okolní ostrovy i protější pevninu.

První zmínka o Kukljici se datuje do roku 1106. Dochovaly se zde kamenné domy, postavené v typickém dalmatském stylu. V centru města se nachází kostel svatého Pavla (Crkva sv. Pavle). Kostel byl postaven v barokním stylu v 17. století. Další památkou je kostel Panny Marie Sněžné (Crkva Gospe od Sniga) je postavený v zátoce Ždrelac. Jedinečnou atrakcí je tradiční průvod, který se koná každoročně 5. srpna od roku 1514, kdy je socha Panny Marie Sněžné za doprovodu mnoha velkých i malých lodí převezena do kostela sv. Pavla v centru Kukljice.

Pláže

Pláž Sabuša

Pláž Sabuša se nachází se na západním pobřeží ostrova, 20 minut chůze od centra Kukljice (cesta je vhodná i pro kola). Moře je písčité a mělké, vhodné pro rodiny s malými dětmi. Pláž je betonová, příjemná na opalování a jsou zde místa pokrytá stínem.

Pláž Jelenica

Pláž Jelenica je nudistická pláž, která se nachází nedaleko zátoky Sabuša. Je obklopena četnými olivovníky. Na pláž se dostanete pěšky za 25 minut z centra Kukljice. Pláž je písčito-oblázková, bez vybavení.

Pláž Kostanj

Písečná pláž u hustého borového lesa se nachází severně od Kukljice.

Pláž Zelena Punta

Komplex Zelena Punta se rozprostírá na zalesněném poloostrůvku Zaglav. Pláže jsou zde betonové i oblázkové. V komplexu najdete vodní park, minigolf, tenisové kurty, hřiště na plážový volejbalpingpongové stoly.

Vybavení

 • turistické informační centrum
 • ambulance praktického lékaře
 • obchody s potravinami
 • restaurace a kavárny
 • pekárna
 • autoservis
 • pošta
 • bankomat
 • autobusová zastávka (spojení s přístavem v obci Preko a ostrovem Pašman)
 • dětské hřiště
 • minigolf
 • tenisové kurty
 • hřiště na beachvolejbal
 • stánky se suvenýry

Aktivity

Mírné klima umožňuje všem milovníkům aktivní dovolené, sportovcům i rekreačním sportovcům, sportovat po celý rok. I když jsou ostrovy známé jako oázy klidu, ideální pro relaxaci a duchovní odpočinek, určitě zde najdete způsob, jak odpočívat aktivně. V Kukljici v komplexu Zelena Punta si můžete zapůjčit kola, které využijete na jízdu po ostrově nebo po nově vybudovaných cyklostezkách na sousedním ostrově Pašman. Rekreační centrum Zelena Punta navíc půjčuje i čluny. V Kukljici jsou dobré podmínky pro jachting, windsurfing, potápěnírybolov.

Lungomare stezky - jsou určeny nejširšímu okruhu chodců, lemují břehy ostrova, procházejí zátokami, borovými lesy, protínají vnitrozemí ostrova a procházejí olivovými háji. Některé vedou strmějšími úseky, a proto jsou určené pro zdatnější chodce. Atraktivitou stezek je nedotčená příroda a četné vyhlídky (např. pevnost sv. Michala), ze kterých je nádherný výhled na okolní ostrovy.

Výlety

Kromě cyklovýletů se v okolí ostrova nachází několik zajímavých destinací, kam se můžete vypravit lodí, jako například přírodní park Telašćica nebo NP Kornati. Můžete také prozkoumat zátoky na ostrově, do kterých se nedostanete autem.