ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

VÝLET

Klášter Ćokovac

Milovníkům historie doporučujeme na Pašmanu navštívit benediktinský klášter sv. Kuzmy a Damijána (Benediktinski samostan sv. Kuzme i Damjana) na kopci Ćokovac, odkud je (hlavně v podvečer) krásný výhled na Tkon i Biograd na Moru. Ke klášteru z 12. století se dostanete autem po asfaltové silnici z vesnice Ugrinići. Vstup do kláštera je možný ve všední dny mezi 16 a 18 hod.

VÝLET

Písečné pláže ve Tkonu na ostrově Pašman

Pěkné písečné pláže s pozvolným vstupem do moře najdete v letovisku Tkon na ostrově Pašman. Tkon je dostupný trajektem z Biogradu na Moru – jízda trvá jen 15 minut. Odměnou za přesun trajektem vám ve Tkonu budou hezké, málo frekventované písečné pláže (na rozdíl od pláží na pevnině). V jihovýchodní části Tkonu se nachází i pláž pro nudisty (FKK pláž). Patří ke kempu Sovinje a je zpoplatněna.

Přehrát video

Přírodní park Vransko jezero (na pevnině)

Pokud vás lákají přírodní krásy Chorvatska, udělejte si během pobytu v Kukljici výlet na pevninu k největšímu chorvatskému přírodnímu jezeru. Vransko jezero je od Kukljici vzdáleno cca 50 km jihovýchodně směrem na město Šibenik. Jezero má rozlohu 30,2 km². Je 14 km dlouhé, průměrně 2 km široké a 2-6 m hluboké. Vzniklo zatopením krasového pole a vytváří kryptodepresi - hladina jezera je nad úrovní moře, dno jezera pod úrovní moře.

Jezero a jeho bažinaté okolí je domovem velkého množství vodního ptactva a stalo se proto rájem ornitologů. V severozápadní části jezera se nachází jedna z největších ornitologických rezervací v Chorvatsku. V roce 1999 byla oblast vyhlášena přírodním parkem. Dnes je Přírodní park Vransko jezero oblíbeným cílem širokého spektra turistů. Přímo na jezeře můžete po zakoupení rybářské povolenky zkusit sportovní rybolov. Pěší a cyklisté mohou podniknout výlet po stezce v délce 40 km kolem jezera a kochat se nejen faunou a flórou, ale i krásnými vyhlídkami.