ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Rybářská vesnice Mimice plynule navazuje na sousední letovisko Medići. Magistrála jako by rozdělovala Mimice na starou a novou část vesnice. Zatímco se původní Mimice s kamennými domy, kostelem a hřbitovem ukrývají pod svahy Omišské Dináry, nová část Mimic s apartmánovými domy se rozrostla pod magistrálou podél překrásných pláží. Apartmány, které v letovisku Mimice nabízíme, jsou situované hned u písčitooblázkové pláže, nebo v její bezprostřední blízkosti.

Ačkoli jsou Mimice klidnou vesničkou, najdete zde na rozdíl od sousedního letoviska Medići větší výběr turistických služeb. Restaurace a café bary na pláži vám umožní vychutnat si oběd či večeři při pohledu na protější ostrov Brač za zvuku šumění moře. Můžete navštívit také konobu s nezaměnitelnou dalmatskou atmosférou ve staré části Mimic, kde vám připraví výborné rybí speciality z čerstvých úlovků. V Mimicích se nachází také obchod a pošta. Mimice jsou díky mělkému moři, krásným plážím a klidnému nábřeží bez dopravy ideálním místem pro strávení rodinné dovolené s dětmi.

Vybavení

V letovisku Mimice najdete restaurace a café bary na pláži, dalmatskou konobu ve staré části Mimic, obchod u magistrály (do 1 km od apartmánů) a poštu.

Bankomat, směnárna a ostatní služby (čerpací stanice apod.) se nachází v letovisku Omiš (12 km).

Pláže

Mimice se pyšní dvěma krásnými hlavními písčitooblázkovými plážemi, které leží po obou stranách místního přístavu. Pláže mají pozvolný vstup do moře a u každé z nich najdete sprchu. Z pláží je překrásný výhled na pohoří Biokovo a protilehlý ostrov Brač.

Kromě těchto dvou hlavních pláží lemují pobřeží Mimic četné zátoky s malými plážičkami ukrytými na svazích mezi útesy. Kouzlo exotiky přidávají plážím kromě azurového moře a smaragdových borovic velké kameny. Mořské vlny tříštící se o skaliska jsou lákadlem nejen pro fotografy. Intimní atmosféra plážiček ukrytých v zátokách vybízí k odpočinku od každodenního shonu. 

Výlety z Mimic

Možnosti výletů naleznete v sekci Výlety Mimice.

Doporučujeme udělat si procházku do historické části Mimic s kostelem, hřbitovem, kamennými domy a dalmatskou konobou.

Můžete si také vypůjčit malý člun s motorem a podniknout plavbu podél krásného pobřeží Omišské riviéry.

Nezapomeňte navštívit staré pirátské město Omiš (12 km) s historickým jádrem a množstvím turistických služeb a aktivit. Zajímavými místy jsou pevnosti Mirabella nebo Fortica, tyčící se na skalách nad Omiší, odkud jsou okouzlující výhledy.

Z Omiše můžete také vyplout na lodní výlet na ostrov Brač, zkusit rafting na řece Cetina, nebo projet údolím proti proudu Cetiny k výletišti Radmanove Mlinice s vyhlášenou stylovou restaurací.

Pokud zatoužíte po rušném nočním životě, vydejte se do města Makarska, ležícího 25 km jihovýchodně od letoviska Mimice.

Dovolenou si můžete zpestřit i výletem do historického města Split (37 km). Hlavním lákadlem turistů je areál Diokleciánova paláce zapsaný na seznamu kulturního dědictví UNESCO. 

Sport

Plavání, potápění, rafting na Cetině, cyklistika, turistika v pohoří Biokovo nebo Omišská Dinára.