ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Rybářská vesnice Mimice plynule navazuje na sousední letovisko Medići. Magistrála jako by rozdělovala Mimice na starou a novou část vesnice. Zatímco se původní Mimice s kamennými domy, kostelem a hřbitovem ukrývají pod svahy Omišské Dináry, nová část Mimic s apartmánovými domy se rozrostla pod magistrálou podél překrásných pláží. Apartmány, které v letovisku Mimice nabízíme, jsou situované hned u písčitooblázkové pláže, nebo v její bezprostřední blízkosti.

Ačkoli jsou Mimice klidnou vesničkou, najdete zde na rozdíl od sousedního letoviska Medići větší výběr turistických služeb. Restaurace a café bary na pláži vám umožní vychutnat si oběd či večeři při pohledu na protější ostrov Brač za zvuku šumění moře. Můžete navštívit také konobu s nezaměnitelnou dalmatskou atmosférou ve staré části Mimic, kde vám připraví výborné rybí speciality z čerstvých úlovků. V Mimicích se nachází také obchod a pošta. Mimice jsou díky mělkému moři, krásným plážím a klidnému nábřeží bez dopravy ideálním místem pro strávení rodinné dovolené s dětmi.

Vybavení

V letovisku Mimice najdete restaurace a café bary na pláži, dalmatskou konobu ve staré části Mimic, obchod u magistrály (do 1 km od apartmánů) a poštu.

Bankomat, směnárna a ostatní služby (čerpací stanice apod.) se nachází v letovisku Omiš (12 km).

Pláže

Mimice se pyšní dvěma krásnými hlavními písčitooblázkovými plážemi, které leží po obou stranách místního přístavu. Pláže mají pozvolný vstup do moře a u každé z nich najdete sprchu. Z pláží je překrásný výhled na pohoří Biokovo a protilehlý ostrov Brač.

Kromě těchto dvou hlavních pláží lemují pobřeží Mimic četné zátoky s malými plážičkami ukrytými na svazích mezi útesy. Kouzlo exotiky přidávají plážím kromě azurového moře a smaragdových borovic velké kameny. Mořské vlny tříštící se o skaliska jsou lákadlem nejen pro fotografy. Intimní atmosféra plážiček ukrytých v zátokách vybízí k odpočinku od každodenního shonu. 

Výlety z Mimic

Možnosti výletů naleznete v sekci Výlety Mimice.

Doporučujeme udělat si procházku do historické části Mimic s kostelem, hřbitovem, kamennými domy a dalmatskou konobou.

Můžete si také vypůjčit malý člun s motorem a podniknout plavbu podél krásného pobřeží Omišské riviéry.

Nezapomeňte navštívit staré pirátské město Omiš (12 km) s historickým jádrem a množstvím turistických služeb a aktivit. Zajímavými místy jsou pevnosti Mirabella nebo Fortica, tyčící se na skalách nad Omiší, odkud jsou okouzlující výhledy.

Z Omiše můžete také vyplout na lodní výlet na ostrov Brač, zkusit rafting na řece Cetina, nebo projet údolím proti proudu Cetiny k výletišti Radmanove Mlinice s vyhlášenou stylovou restaurací.

Pokud zatoužíte po rušném nočním životě, vydejte se do města Makarska, ležícího 25 km jihovýchodně od letoviska Mimice.

Dovolenou si můžete zpestřit i výletem do historického města Split (37 km). Hlavním lákadlem turistů je areál Diokleciánova paláce zapsaný na seznamu kulturního dědictví UNESCO. 

Sport

Plavání, potápění, rafting na Cetině, cyklistika, turistika v pohoří Biokovo nebo Omišská Dinára.

Přemýšlíte, co darovat k Vánocům vašim nejbližším?

Darujte jim letní dovolenou v Chorvatsku v podobě vánočního dárkového poukazu. Připravíme vám poukaz na vybraný pobyt anebo si můžete zakoupit poukaz na určitou částku dle vašeho přání. Poukazy na částku můžete uplatnit na jakýkoli pobyt do konce sezony 2024.