ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Petrčane je menší rybářská a zemědělská obec, ve které žije trvale asi 600 obyvatel. Během turistické sezóny však Petrčane navštíví mnohonásobně více lidí. Dnešní Petrčane jsou turistickým místem, ale kromě cestovního ruchu je zde nejvíce rozvinuto také zemědělství, zejména pěstování oliv a vinařství.

Královské vinice v Petrčane, které byly vysazeny již v roce 1066, jsou jednou z nejnavštěvovanějších vinic a vinařství se zaměřením na autochtonní chorvatské odrůdy vinné révy. Špičková kvalita hroznů z vinic ležících na kamenité půdě a vynikající chuť vína jsou výsledkem specifického mikroklimatu, polohy u moře a celodenního přímého slunečního záření, které je průměrně 2600 hodin ročně. Víno z Královských vinohradů můžete ochutnat na svazích s vinicemi rozprostírajících se přímo nad Petrčane, odkud je nádherný výhled na moře a ostrovy.

V Petrčane se nachází také řada historických památek. Z období středověku se dochoval Kostel sv. Bartoloměje z 12. a 13. století (Crkva sv. Bartul). Dále zde můžeme najít Kostel sv. Ivana a Pavla (Crkva sv. Ivan i Pavle).

Pláže

Krásné oblázkové pláže v Petrčane jsou vhodné pro děti. Na několika místech jsou doplněné betonovými plošinami. Pláže lemují borové lesy, které vám poskytnou stín během celého dne. Zábavu si lze užít i ve vodních parcích nebo jízdou na banánu. Půjčet si můžete vodní skútr, člun, paddleboard nebo šlapadlo.

Pláž Petrčane

Hlavní oblázková pláž s písečným dnem a mírně se svažujícím vstupem, která se nachází v zátoce blízko centra Petrčane. Je vhodná pro děti. Na pláži je sprcha, převlékárny a plážový bar. Možnost zapůjčení lehátek a slunečníků, šlapadel a paddleboardů (za poplatek).
Od hlavní pláže směrem na severozápad přes centrum obce lze dojít k výběžku Skala s nedávno vybudovaným resortem Punta Skala.

Pláž u hotelu Pinija

Na této pláži můžete využít služeb hotelu. Jsou zde k pronájmu lehátka se stínítky, k dispozici jsou sprchy, WC, převlékárny, dětské hřiště, plážový barminigolf. V sezóně je k dispozici masér, který vás namasíruje ve stanu ve stínu borovic (po předchozí domluvě, za poplatek). Můžete si také zahrát tenis na jednom ze tří kurtů, plážový volejbal nebo si půjčit kolo a vydat se prozkoumat Petrčane a okolí.

Vybavení

 • turistické informační středisko
 • obchody s potravinami
 • bankomaty
 • restaurace
 • kavárny a bary
 • pekárna
 • dětská hřiště
 • minigolf
 • hřiště na plážový volejbal
 • tenisové kurty
 • autobusová zastávka (spojení se Zadarem a Ninem)
 • půjčovny vodních skútrů, šlapadel a paddleboardů

Aktivity

Kromě vodních sportů se v Petrčane můžete projet na koni na ranči nebo zažít adrenalin v Adventure parku. Teplé letní večery si lze zpříjemnit v letním kině Sky cinema (vše ve vzdálenosti 5 km od Petrčane).

Výlety

Díky své geografické poloze a dopravnímu spojení jsou Petrčane perfektním místem pro jednodenní výlety. Začněte třeba výletem do 11 km vzdáleného Zadaru. Můžete využít autobusovou linku č. 101 a nemusíte řešit parkování v historickém centru města.

Vydat se můžete i do některého z národních parků - prozkoumejte např. skalnatou Paklenici, okouzlující vodopády řeky Krky, zažijte jedinečnost Plitvických jezer nebo se nechte ohromit krásou Kornatů a nedotčenou přírodou Severního Velebitu.