Vyhledat na webu

Tip: Jednoduchý výraz najdu snadno, třeba Hvar nebo počasí

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Výlety Sumartin

Oblast: Ostrov Brač

Bol, BračPláž Zlatni rat v Bolu

Městečko Bol je ze Sumartinu vzdálené 26 km. Oblázková pláž Zlatni rat v letovisku Bol byla již 10x prohlášena za jednu z deseti nejkrásnějších pláží na světě. Příležitost vykoupat se na Zlatnem ratu si rozhodně nenechte ujít! K dispozici jsou zde sprchy, převlíkací kabinky, restaurace, kavárny apod. Je tu placené parkoviště.

 

 

Selca - kostel Krista Krále

Ve vesnici Selca vzdálené od Sumartinu 3 km si nenechte ujít prohlídku nádherného kostela Krista Krále, vystavěného v letech 1921 až 1955. Zvonice vysoká 43 m je nejvyšší ze všech v rámci ostrovů Brač, Hvar i Vis. Kostel Krista Krále v Selcích je zasvěcen apoštolům Cyrilu a Metodějovi.

Lodní výlety na ostrovy Hvar nebo Korčula

Podnikněte lodní výlet ze Sumartinu na okolní ostrovy Hvar nebo Korčula.

Restaurace Toni v DoluRestaurace Toni v Dolu

Navštivte stylovou restauraci Toni ve vnitrozemské vesničce Dol na ostrově Brač. Do Dolu dojedete autem, je to ze Sumartinu 42 km.

 

 

 

Vidova Gora, BračVidova Gora

Na nejvyšší vrchol ostrova Brač, Vidovu Goru (778 m), můžete dojet i autem. Jsou tu krásné výhledy na pláž Zlatni rat a okolní ostrovy. Ze Sumartinu je vrchol Vidovy Gory vzdálen asi 34 km.

 

 

Kamenný oblouk Koloč - ostrov BračKamenný oblouk Koloč

Nedaleko vnitrozemské obce Nerežišća se nachází přírodní monument - kamenný oblouk Koloč. Nerežišća je se Sumartinu vzdáleno 32 km.

 

 

 

Klášter Blaca - ostrov BračKlášter Blaca

Zcela unikátní skalní klášter Pustinja Blaca leží v nadmořské výšce 250 m. Postavili ho hlaholští mniši, když sem v roce 1551 utekli z pevniny před Turky. Od parkoviště trvá procházka ke klášteru přibližně dvě hodiny. V klášterním komplexu se nachází mimo jiné také muzeum zbraní a hodin. Komplex je pro turisty v hlavní sezóně otevřen kromě pondělka každý den od 10 do 17 hod. Klášter Blaca je se Sumartinu vzdálený asi 40 km.

 

Park přírody Sutivan, BračPark přírody Sutivan

3 km od Sutivanu směrem na Milnu se nachází Park přírody Sutivan. Najdete zde hřiště pro plážový volejbal a malou kopanou, pro děti prolízačky. Součástí je malá ZOO převážně s domácími zvířaty. Děti se mohou povozit na ponících. V areálu se nachází také restaurace. Sutivan je od Sumartinu vzdálen 45 km.