ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Hledáte aktivní dovolenou u moře? Ostrov Pag nabízí nepřeberné možnosti sportovních aktivit – fotbal, tenis, vodní sporty, horolezectví, cyklistiku, potápění, jogging a další aktivity. Pokud nehodláte dovolenou strávit čtením knihy na pláži, sportovní dovolená na ostrově Pag je ideální právě pro vás.

Fotbal

Novalja, PagPovljana mají dobře upravená fotbalová hřiště, na kterých se konají soustředění sportovců, hrají fotbalové zápasy a na kterých se lze sportem zabývat i rekreačně.

Tenis

Novalji je i dvacítka tenisových kurtů. Poblíž kempu Straško a ve městě Pag se tenisové dvorce nacházejí v rámci sportovního střediska Lokunje, bezprostředně u hlavní městské pláže Prosika.

Vodní sporty

Přece jen nejhezčími sporty jsou ty vodní, kterými se hosté mohou bavit během celého léta na plážích. Pro skútry a vodní lyžování je nejlepší pláž Zrće u Novalji, pro plavání pak pláž Ručica u Metajny, Čista plaža u Kolanu, Prosika v Pagu a pláže v Povljaně.

Horolezectví

Zmínka o horolezectví na ostrově se může jevit jako neskutečná, ale Pag má velice zajímavou krajinu, vyvýšeniny a příkré skály, po nichž horolezci mohou šplhat. Je to nezapomenutelný zážitek jak pro zkušeného tak i pro začínajícího alpinistu. Horolezecké značky jsou postaveny u vrcholu Sveti Vid a na skalách Ručica na severozápadní straně Pažského zálivu nedaleko Barbatu. O horolezeckých trasách se lze detailně informovat v turistických centrech v Novalji, Kolanu, Pagu a Povljaně.

Vodní lyžování Zrče, ostrov Pag Cyklistika v Chorvatsku
Vodní lyžování Zrče, ostrov Pag Cyklistika v Chorvatsku

Cyklistika

Na ostrově Pag je desítka vynikajících cyklistických tras. Jízda po ostrově na kole poskytuje přímý kontakt s přírodou, skalami, pastvinami, ostrovními poli a vzdálenými plážemi. Během července a srpna je na Pagu spousta motorizovaných turistů a proto je třeba vyhýbat se hlavním ostrovním komunikacím a dát přednost vedlejším silnicím a stezkám. Jízda po ostrově je příjemná především na jaře, když kvete šalvěj (květen), ostrovní příroda se probouzí a pociťuje první vánek blížícího se léta. Všechny informace o cyklistických trasách lze dostat v turistických informačních centrech v Pagu, Novalji, Povljaně a Kolanu.

Potápění

Vody kolem ostrova, od Lunu, Mandre, Novalji, Šimuni, PovljanyPagu, jsou velmi zajímavé pro potápění. Je třeba potápět se v mělčím moři, protože tam se nevyskytují silné mořské proudy ani velké oscilace v teplotě vody. Potápět se nelze v oblasti od úžiny Ljubačka Vrata do Staré Novalji (tedy v Podvelebitském kanálu), a to kvůli silným mořským proudům, velké hloubce, možnosti vzniku nenadálého silného větru a riziku nemožnosti dostat se ke břehu. Větší část mořského dna je pokryta kameny a pískem. Prohlídky dna u břehu představuje zvláštní zážitek, protože podmořská krajina je velice zajímavá. Je tu velký počet prohlubní a jeskyní. Pro potápění je atraktivní i podmoří Casky, protože v jednotlivých úsecích dna, v kalu, lze spatřit trosky potopeného historického města Cissa. Zkušenějším potápěčům doporučujeme potápění v zátoce Slana, ve které jsou velmi zajímavé malebné skály porostlé vysokou trávou. Nikde na ostrově není povolen podvodní rybolov s dýchacím přístrojem. Každý potápěč musí mít povolení, které vystavují přístavní úřady v Pagu a Novalji. Na ostrově Pagu během léta působí několik potápěčských klubů pořádajících potápěčské kurzy, které byste před potápěním rozhodně měli absolvovat.

Ostatní aktivity

Dlouhé písečné a oblázkové pláže jsou vhodné pro jogging. V Novalji je moderně zařízené fitcentrum Kastelo. Ve městě Pag se fitcentrum nachází v rámci hotelu Pagus.