ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Vodopády KrkaNárodní park Krka

25 km od Vodic je divoké království národního parku Krka. Jedná se o vodopády na řece Krka, která ze tří čtvrtin směřuje k moři přes kaňony. Na její zelené stezce teče řeka přes sedm vodopádů, z nichž posledním je Skradinski buk s průměrným průtokem vody 55 kubických metrů za sekundu.

 

 

KornatiNárodní park Kornati

Naprostým kontrastem k zeleni národního parku Krka je modré moře a holé skály ostrovů národního parku Kornati. Vypravte se tam některou z výletních lodí a dopřejte si tak zcela unikátní zážitek.

 

 

Šibenik - Katedrála Sv. JakubaKatedrála Sv. Jakuba v Šibeniku – památka UNESCO

Další zajímavostí, kterou doporučujeme z Vodic navštívit, je město Šibenik, vzdálené od Vodic jen 13 km. Rozkládá se v Šibenickém zálivu, nedaleko řeky Krka, která v těchto místech ústí do moře. Je nejstarším městem na jadranském pobřeží. Nazývá se také jako Krešimirovo město, protože zde sídlil král Petr Krešimir IV. Najdete zde nespočet uliček, obchůdků, stylových kaváren a dalších památek, kde můžete strávit příjemný čas s celou Vaši rodinou. Na své si zde přijdou i děti. Největším lákadlem města je jeho jedinečná historická památka - katedrála sv. Jakuba, zapsaná i na seznamu UNESCO.