ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Národní park KornatiNárodní park Kornati a Přírodní park Telašćica

Ze Sukošanu se můžete vypravit na oblíbený lodní výlet do národního parku Kornati a do přilehlého přírodního parku Telašćica.

 

 

 

Vodopády KrkaNárodní park Krka

Sukošan je vhodné místo k návštěvě národního parku Krka se soustavou krásných peřejí a vodopádů. V některých z nich se můžete i vykoupat. 

 

 

 

Národní park Paklenica

Národní park Paklenica

Milovníci horské turistiky mohou podniknout výlet do národního parku Paklenica. 

 

 

 

Zadar

Zadar

Zadar je krásné historické město s řadou cenných stavitelských památek. Leží 11 km severozápadně od Sukošanu. Přes velké množství historických památek jsou však v Zadaru nejnavštěvovanější kuriozitou tzv. Mořské varhany a Pozdrav slunci.

 

  

 

Šibenik - Katedrála Sv. JakubaKatedrála Sv. Jakuba v Šibeniku – památka UNESCO

Město Šibenik je od Sukošanu vzdálené přibližně 80 km směrem na jihovýchod. V Šibeniku se nachází unikátní katedrála sv. Jakova (sv. Jakuba), vybudovaná z bílého bračského mramoru, která je zapsaná i na seznamu UNESCO.

 

 

 

Přírodní park Vransko jezero

Pokud vás lákají přírodní krásy Chorvatska, udělejte si během pobytu v Sukošanu výlet na největší chorvatské přírodní jezero. Vransko jezero je od Sukošanu vzdáleno necelých 25 km jihovýchodně směrem na město Šibenik. Jezero má rozlohu 30,2 km². Je 14 km dlouhé, průměrně 2 km široké a 2-6 m hluboké. Vzniklo zatopením krasového pole a vytváří kryptodepresi - hladina jezera je nad úrovní moře, dno jezera pod úrovní moře.

Jezero a jeho bažinaté okolí je domovem velkého množství vodního ptactva a stalo se proto rájem ornitologů. V severozápadní části jezera se nachází jedna z největších ornitologických rezervací v Chorvatsku. V roce 1999 byla oblast vyhlášena přírodním parkem. Dnes je Přírodní park Vransko jezero oblíbeným cílem širokého spektra turistů. Přímo na jezeře můžete po zakoupení rybářské povolenky zkusit sportovní rybolov. Pěší a cyklisté mohou podniknout výlet po stezce v délce 40 km kolem jezera a kochat se nejen faunou a flórou, ale i krásnými vyhlídkami.