ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

VÝLET

Městské muzeum v Novalji

V městském muzeu v Novalji můžete vidět římský aquadukt z 1. století n. l., sbírku amfor, pocházejících z potopené římské obchodní lodi, a předměty denní potřeby užívané obyvateli ostrova Pag v minulých staletích. Také zde bývají umístěny putovní výstavy umělců žijících na ostrově, nebo jinak spojených s ostrovem Pag.

VÝLET

Exkurze do sýrárny v Kolanu

Během této exkurze si prohlédnete moderní provoz nové sýrárny v Kolanu, vyrábějící vynikající Pažský sýr v podmínkách chorvatského venkova. K dispozici bude odborný průvodce – zaměstnanec sýrárny. Poskytne výklad k tradici chovu pažské ovce, způsobu výroby Pažského sýra a dalších produktů z ovčího mléka (např. tvarohu podobná skuta).

VÝLET

Mořské varhany v Zadaru

Mořské varhany v Zadaru byly postaveny podle projektu architekta Nikoli Bašiće. Umístěny jsou v blízkosti nového přístavu pro výletní lodě, u obvodu zadarského nábřeží. Mořské varhany jsou známé jako zvláštně tvarované pobřeží v několika řadách schodků, které se spouštějí směrem k moři.

VÝLET

Rafting na řece Cetině

Nenechte si ujít zážitek z raftingu na řece Cetina. Rafting je organizován z letoviska Omiš. Domluvit si tento výlet můžete v kterékoli chorvatské turistické agentuře. Vyplouvá se z vesničky Penšići, kam vás agentura dopraví autobusem. Na raftu poplujete 9 km, trvá to 3 až 4 hodiny. Raftingu se mohou účastnit i děti, řeka Cetina není příliš divoká.

VÝLET

Muzeum soli v Pagu

Stálou výstavu věnovanou výrobě soli, která historicky významně ovlivňovala ekonomiku a dění na ostrově, najdete v centru města Pag. Množství dobových fotografií a pracovních nástrojů pomůže návštěvníkům lépe pochopit, co sůl pro lidi znamenala a jak obtížné její získávání muselo pro místní obyvatele být.

VÝLET

Rafting Zrmanja

Dvacetikilometrový úsek chorvatské řeky Zrmanja s peřejemi se sjíždí ve dvojicích na kajaku. Při dostatku vody se tu také provozuje rafting na člunech. Některé vodopády se obcházejí pěšky. Přestávek můžete využít ke koupání pod vodopády.

Přehrát video

VÝLET

Výroba soli na Pagu

Výroba soli přinášela městu Pag bohatství ale i potíže. Právě kvůli soli Pažané během svých dějin často válčili, ale také ve většině případů i dobře žili. Tradice výroby soli pochází z dob prvního osidlování ostrova. Ročně se v Pagu vyrobí asi 33 tisíc tun soli a bazény pro přípravu solného láku mají rozlohu přes 2 mil. m2.

VÝLET

Jelsa, ostrov Hvar

Jelsa je menší městečko v jedné ze zátok na severní straně ostrova Hvar s cca 1800 obyvateli. Jedná se o poměrně klidné, dnes velmi oblíbené a rozrůstající se letovisko v nejúrodnější části ostrova (olivy, vinná réva). Jelsa je pohodlně dostupná po místních silnicích. Autem se dostanete ze Splitu do Starého Gradu. Pro lidi je přímé lodní spojení Split - Jelsa.

VÝLET

Ostrov Korčula

Korčula - no nezní to přímo magicky? Nám přišlo magické nejen stejnojmenné hlavní město, ale celý ostrov. Vyplést se z kamenných uliček staré Korčuly se vám ani nebude chtít. Takovou kouzelnou atmosféru toto město má. Dobře víme, kde jsou na ostrově ty nejhezčí pláže, a u nich vám nabízíme ubytování v pěkných apartmánech, často jen pár metrů od moře. A na krásné písečné pláže v Lumbardě budete ještě dlouho vzpomínat.

VÝLET

Malakologické muzeum v Makarske

Milovníci přírody mohou v Makarske navštívit Malakologické muzeum s největší sbírkou mušlí na světě. Muzeum se nachází na kraji města ve Františkánském klášteře.

VÝLET

Karneval Rijeka

Období karnevalu začíná po Třech králích a končí Popeleční středou. Někteří Chorvaté, zejména obyvatelé Rijeky, považují karneval za „páté roční období“. Jeho hlavním principem je vyhnat zimu a vše zlé a připravit podmínky pro nově přicházející plodné jarní období. Samozřejmě za doprovodu hudby, zábavy a typického maskování.

VÝLET

Výlet trajektem z Istrie na ostrov Cres

Ostrov Cres je s rozlohou přes 405 km2 druhým největším chorvatským ostrovem. Leží v severní části Kvarnerského zálivu. Jeho jižní část je ve městě Osor spojena mostem s ostrovem Lošinj.

VÝLET

Ostrov Lošinj

Ostrov Lošinj patří mezi nejnavštěvovanější chorvatské ostrovy, je zde totiž velmi příznivé podnebí nejen v létě, ale také v zimě.

VÝLET

Vinařství v Trsteniku, poloostrov Pelješac

Trstenik láká všechny milovníky dobrého vína. Je jednou z nejznámějších chorvatských vinařských oblastí. Vinná réva se zde pěstuje a zpracovává již po staletí. Vinohrady se dodnes obdělávají ručně. Leží totiž na příkrých svazích, které znemožňují přístup jakékoli technice. Ale právě díky poloze na strmých svazích zalitých po celý den sluncem dostávají nejslavnější chorvatská vína jedinečnou chuť.

VÝLET

Rybí speciality

Dovolená v Chorvatsku patří mezi nejlepší dny v roce a určitě každý touží vyzkoušet nějaké místní rybí speciality, které nabízí skoro každá restaurace v letoviscích na chorvatském pobřeží. Kromě ryb zde můžete ochutnat i mořské plody - garnáty, olihně, sépii nebo chobotnici. Tak dobře, jak umí připravit ryby a mořské plody v Chorvatsku, umí jen málokde.

Vyberte si ze široké nabídky apartmánů po celém pobřeží Chorvatska!

Destinace Chorvatska na mapě

 

Poznejte Chorvatsko za 7 dní. Objevujte skryté pláže, historii a nádherné ostrovy.

Dovolená na lodi v Chorvatsku