ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Split

Split

Historické a zároveň moderní město Split se nachází 9 km severozápadně od Podstrany. Nejvýznamnější památkou ve Splitu je Diokleciánův palác, který je zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Nenechte si ujít krásný výhled na město Split a jeho přístav ze staré zvonice. Ve Splitu můžete navštívit stadion sportovního klubu Hajduk Split. Nachází se v městské části Poljud.

 

Bol, BračLodní výlety na ostrovy Brač (Bol), Šolta nebo Hvar

Mnoho variant lodních výletů můžete podniknout ze Splitu. Doporučujeme agenturu Summer Blues.

 

 

Hrad KlisHrad Klis

Hrad Klis se nachází asi 16 km od Podstrany. Zajímavá středověká pevnost je pěkným výletním cílem. Navíc jsou odsud krásné výhledy do okolí.

 

 

 

TrogirTrogir

Toto městečko, které je situované na ostrůvku, je od Podstrany vzdáleno 32 km směrem na severozápad. Historické jádro Trogiru bylo zapsáno na seznam kulturního dědictví UNESCO.

 

 

KornatiNárodní park Kornati

Národní park Kornati, který částečně také patří do Zadarského regionu, spojuje v regionu Šibenik krásu kamene s modrým, neuvěřitelně čistým mořem, klidem, jaký nikde jinde nenaleznete, a kouzlem ukrytých zátok, při nichž se milovníkovi moře až tají dech. Do Šibeniku je to z Podstrany 84 km.

 

Vodopády KrkaNárodní park Krka

V naprostém kontrastu s modrým mořem a holou skálou ostrovů Kornati je divoké království národního parku Krka. Jedná se o vodopády na řece Krka, která ze tří čtvrtin směřuje k moři přes kaňony. Na její zelené stezce teče řeka přes sedm vodopádů, z nichž posledním je Skradinski buk s průměrným průtokem vody 55 kubických metrů za sekundu. Do národního parku Krka je to z Podstrany 80 km.

 

Šibenik - Katedrála Sv. JakubaKatedrála Sv. Jakuba v Šibeniku – památka UNESCO

84 km severozápadně od Podstrany se nachází Šibenik s další památkou zapsanou na seznamu UNESCO - je to katedrála Sv. Jakuba.

 

 

Rafting OmišRafting Omiš - rafting na řece Cetině

Nenechte si ujít zážitek z raftingu na řece Cetina. Rafting je organizován z letoviska Omiš, vzdáleného od Podstrany 15 km. Domluvit si tento výlet můžete v kterékoli chorvatské turistické agentuře. Vyplouvá se z vesničky Penšići. Na raftu poplujete 9 km, trvá to 3 až 4 hodiny. Raftingu se mohou účastnit i děti, řeka Cetina není příliš divoká.

 

BiokovoChráněná oblast Biokovo

Pohoří Biokovo se táhne nad Makarskou riviérou. Nejvyšším bodem je sv. Jure, který je ve výšce 1760 m nad mořem. Ze Splitu je vzdálen 70 km. Do přírodního parku Biokovo se platí vstupné. Doporučujeme také navštívit ranč Vrata Biokova na úpatí svahů Biokova, 15 km od města Makarska.


Imotská jezera

Město Imotski leží ve vnitrozemí 87 km od Podstrany. Město se pyšní dvěma krasovými jezery – Modré a Červené jezero.