ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Bol, BračLodní výlet na ostrov Brač – Bol

Na celodenní výlet s fishpiknikem na ostrov Brač se vyplouvá z Makarske (vzdálená cca 8 km). Pokud budete mít štěstí, můžete zahlédnout delfíny, doprovázející vaši loď. Cílovým místem na ostrově je letovisko Bol s proslulou pláží Zlatni Rat.

 

BiokovoChráněná oblast Biokovo

Pohoří Biokovo se táhne nad Makarskou riviérou. Nejvyšším bodem je sv. Jure, který je ve výšce 1760 m nad mořem. Z Promajny je vzdálen cca 12 km. Do přírodního parku Biokovo se platí vstupné. Doporučujeme také navštívit ranč Vrata Biokova na úpatí svahů Biokova, 15 km od města Makarska.

 

Imotská jezera

Město Imotski leží ve vnitrozemí cca 31 km od Promajny. Město se pyšní dvěma krasovými jezery - Modré a Červené jezero.

SplitSplit

Split se nachází 55 km severozápadně od Promajny. Nejvýznamnější památkou je Diokleciánův palác, který je zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

 

 

TrogirTrogir

Toto městečko, které je situované na ostrůvku, je vzdáleno od Promajny cca 76 km. Historické jádro Trogiru bylo zapsáno na seznam kulturního dědictví UNESCO.

 

 

DubrovníkDubrovník

Dubrovník se nachází cca 110 km od Promajny. Často je označován jako „Perla Jadranu“, byl zařazen na seznam kulturního dědictví UNESCO. Největším lákadlem jsou 1940 m dlouhé městské hradby. Pokud se rozhodnete Dubrovník navštívit, nezapomeňte si vzít cestovní doklady (pas/OP), silnice totiž vede v jednom úseku územím Bosny a Hercegoviny.

 

HvarVýlety lodí na ostrov Hvar nebo Korčulu 

Z Makarské, která je od Promajny vzdálená cca 8 km, je možné absolvovat výlety lodí na ostrovy Hvar nebo Korčulu - spojené s obědem na lodi, tzv. fishpiknikem.

 

Malakologické muzeum v Makarske

Milovníci přírody mohou v Makarske navštívit Malakologické muzeum s největší sbírkou mušlí na světě. Muzeum se nachází na kraji města Makarska ve Františkánském klášteře.