ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Bol, BračLodní výlet na ostrov Brač – Bol

Na celodenní výlet s fishpiknikem na ostrov Brač se vyplouvá z městečka Podgora (9 km) či z města Makarska (20 km). Pokud budete mít štěstí, můžete zahlédnout delfíny, doprovázející Vaši loď. Cílovým místem na ostrově je letovisko Bol s proslulou pláží Zlatni Rat.

 

 

Malakologické muzeum v Makarske

Milovníci přírody mohou ve městě Makarska (20 km) navštívit Malakologické muzeum s největší sbírkou mušlí na světě. Muzeum se nachází na kraji města ve Františkánském klášteře.

HvarLodní výlet na ostrov Hvar nebo ostrov Korčula 

Přímo z letoviska Živogošće - Mala Duba vyplouvají výletní lodě na ostrov Hvar nebo Korčula. Součástí výletu bývá oběd na lodi, tzv. fishpiknik. Výlety lodí na ostrovy však lze podniknout také z městečka Podgora, která je z Živogošće - Mala Duba vzdálená cca 9 km, nebo z města Makarska, vzdáleného asi 20 km.

 

 

BiokovoChráněná oblast Biokovo

Pohoří Biokovo se táhne nad Makarskou riviérou. Nejvyšším bodem je sv. Jure, který je ve výšce 1760 m nad mořem. Z letoviska Živogošće - Mala Duba je vzdálen cca 32 km. Do přírodního parku Biokovo se platí vstupné. Kromě procházek a cyklistiky je tu také možnost horolezectví či paraglidingu. Doporučujeme také navštívit ranč Vrata Biokova na úpatí svahů Biokova, 15 km od města Makarska.

 

DubrovníkDubrovník

Dubrovník je od letoviska Živogošće - Mala Duba vzdálen 130 km. Často je označován jako „Perla Jadranu", byl zařazen na seznam kulturního dědictví UNESCO. Největším lákadlem jsou 1940 m dlouhé městské hradby. Pokud se rozhodnete Dubrovník navštívit, nezapomeňte si vzít cestovní doklady (pas/OP), silnice totiž vede v jednom úseku územím Bosny a Hercegoviny.

 

SplitSplit

Split se nachází 83 km od letoviska Živogošće - Mala Duba. Nejvýznamnější památkou je Diokleciánův palác, který je zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

 

 

 

TrogirTrogir

Toto městečko, které je situované na ostrůvku, od Živogošće - Mala Duba cca 103 km. Historické jádro Trogiru bylo zapsáno na seznam kulturního dědictví UNESCO.

 

 

 

Imotská jezera

Město Imotski leží ve vnitrozemí, 58 km od Živogošće - Mala Duba. Město se pyšní dvěma krasovými jezery – Modré a Červené jezero.

Další tipy na výlety z letoviska Živogošće - Mala Duba: