ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Bol, BračLodní výlet na ostrov Brač - Bol

Na celodenní výlet s fishpiknikem na ostrov Brač se vyplouvá z místního přístaviště. Pokud budete mít štěstí, můžete zahlédnout delfíny, doprovázející vaši loď. Cílovým místem na ostrově je letovisko Bol s proslulou pláží Zlatni Rat.

 

 

BiokovoChráněná oblast Biokovo

Pohoří Biokovo se táhne nad Makarskou riviérou. Nejvyšším bodem je sv. Jure, který je ve výšce 1760 m nad mořem. Z Podgory je vzdálen cca 26 km. Do přírodního parku Biokovo se platí vstupné. Kromě procházek a cyklistiky je tu také možnost horolezectví či paraglidingu. Doporučujeme také navštívit ranč Vrata Biokova na úpatí svahů Biokova, 15 km od města Makarska.

 

SplitSplit

Split se nachází 70 km severozápadně od Podgory. Nejvýznamnější památkou je Diokleciánův palác, který je zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

 

 

TrogirTrogir

Toto městečko, které je situované na ostrůvku, je vzdáleno od Podgory cca 94 km. Historické jádro Trogiru bylo zapsáno na seznam kulturního dědictví UNESCO.

 

 

DubrovníkDubrovník

Dubrovník se nachází cca 144 km od Podgory. Často je označován jako „Perla Jadranu“, byl zařazen na seznam kulturního dědictví UNESCO. Největším lákadlem jsou 1940 m dlouhé městské hradby. Pokud se rozhodnete Dubrovník navštívit, nezapomeňte si vzít cestovní doklady (pas/OP), silnice totiž vede v jednom úseku územím Bosny a Hercegoviny.

 

HvarVýlety lodí na ostrov Hvar nebo Korčulu 

Z Podgory je možné absolvovat výlety lodí také na ostrovy HvarKorčulu - spojené s obědem na lodi, tzv. fishpiknikem. 

 

 

Imotská jezera

Město Imotski leží ve vnitrozemí cca 67 km od Podgory. Město se pyšní dvěma krasovými jezery - Modré a Červené jezero.

Malakologické muzeum v Makarske

Milovníci přírody mohou v Makarske (vzdálené od Podgory cca 9 km) navštívit Malakologické muzeum s největší sbírkou mušlí na světě. Muzeum se nachází na kraji města ve Františkánském klášteře.