× Umíte chorvatsky? Máme pro vás práci → více informací

Vyhledat na webu

Tip: Jednoduchý výraz najdu snadno, třeba Hvar nebo počasí

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Výlety v letovisku Povljana

Oblast: Ostrov Pag

S výběrem výletů na ostrově Pag vám poradí náš delegát, který sídlí v Mandre.

Lodní výlet Pažským zálivemLodní výlet Pažským zálivem

Celodenní výlet z města Pag (z Povljany do Pagu je to 13 km) s fishpiknikem a koupáním z lodi.

 

  

 

Výlet člunem z města Pag

Zapůjčení člunu na Pagu

Na ostrově Pag si můžete zapůjčit malý motorový člun, který si budete řídit sami. Člunem se dostanete do míst s mnoha krásnými přírodními plážemi v Pažském zálivu. Užijete si celý den s maximálním soukromím. Jen pro držitele kapitánského průkazu!

 

 

 

Výstup na Sv. VidVýstup na Sv. Vid

Na nejvyšší místo chorvatského ostrova Pag - Sv. Vid můžete vystoupit s našim delegátem v brzkých ranních hodinách a zažijete překrásný východ slunce na vrcholu. Výstup na vrchol můžete podniknout i samostatně, přečtěte si jak se dostat na Sv. Vid.

 

 

Ornitologická rezervace Velo BlatoOrnitologická rezervace Velo Blato

Poblíž města Povljana se nachází jedno z nejzajímavějších míst na ostrově Pag. Jedná se o chráněnou ornitologickou rezervaci Velo Blato.

Návštěvu tohoto místa ocení především milovníci přírody. Spatřit zde můžete mnoho druhů převážně vodního ptactva. Velo Blato je největší ze tří sladkovodních ostrovních jezer a žije v něm několik druhů sladkovodních ryb. Zajímavostí je, že Velo Blato bylo jedním z prvních chovů ryb v Evropě. Rezervace Velo Blato se nachází přibližně 2 km od Povljany a lze se k ní dostat po asfaltové silnici. Do této rezervace se platí vstupné - možno zakoupit v turistickém centru v Povljaně.

Pag BošanaPláže Bošana

Ve městě Pag (z Povljany 13 km) odbočíte podle ukazatele Bošana a po 4 km se dostanete ke krásným oblázkovým plážím.

 

 

 

Čista plažaČista plaža

Tato krásná písečná pláž s pozvolným vstupem do moře je 33 km od Povljany. Je vhodná i pro nejmenší děti. Nejsou tam domy k ubytování. Na tuto písečnou pláž je značená odbočka ze silnice mezi Kolanem a Novaljou. Velkou výhodou je pozvolný vstup do moře, občerstvení přímo u pláže, půjčovna šlapadel a parkoviště.

 

  

Pláž ZrćePláž Zrće

Na známou pláž Zrće je to z Povljany 38 km. Dostanete se tam značenou odbočkou ze silnice mezi Novaljou a Kolanem. Pláž z drobných oblázků s pozvolným vstupem do moře, se nachází v areálu, kde jsou restaurace, bary, tobogán, půjčovna vodních skútrů a šlapadel, plážový volejbal a v noci diskotéka (červenec, srpen).

 

 

Vodní lyžování ZrćeVodní lyžování na pláži Zrće

Z Povljany je to 38 km. Lanová dráha pro vodní lyžování (wakeboarding) se nachází 500 m od pláže Zrće (odbočka u benzínové čerpací stanice).

 

 

 

PlanjkaPláž Planjka, Stará Novalja

Tato písečná pláž, je vhodná i pro nejmenší děti, se nachází 40 km od Povljany. Písek na „bábovičky“, skluzavka zdarma, půjčovna kajaků a šlapadel, restaurace na pláži, parkoviště...

 

  

Pláž CaskaPláž Caska

Tato písčitooblázková pláž je 40 km od Povljany, u města Novalja. Má pozvolný vstup do moře, k dispozici tu jsou dvě restaurace.

 

 

 

Pláž BeritnicaPláž Ručica, Metajna

Oblázková pláž Ručica je ukryta za letoviskem Metajna, 53 km z Povljany. Na začátku Metajny odbočíte vlevo. Po křivolaké úzké cestě projedete vesnicí a po dalších 500 m přijedete na parkoviště ke stylové restauraci. Na pláž je to 50 m. Po půlhodinové procházce mezi zajímavými skalami se dostanete k další krásné pláži - pláž Beritnica na fotografii.

 

Staleté olivovníky LunStaleté olivovníky Lun a Tovarnele

Z Povljany do Lunu na severozápadním konci ostrova je to 59 km. Můžete zde vidět stovky těchto olivovníků, rostoucích mezi kameny. Jsou často znetvořené větrem a solí, ale stále zelené. Všechny jejich objemné kmeny jsou zkroucené tím, že se točí jedním směrem za sluncem.

 

 

Kromě míst na ostrově Pag můžete navštívit tyto národní parky a přírodní zajímavosti:

  • Mořské varhany ve městě Zadar (45 km z Povljany)
  • Paklenica: 67 km z města Povljana
  • Krka: 107 km z města Povljana
  • Zrmanja: 87 km z města Povljana
  • Plitvice: vhodné navštívit cestou k moři nebo po cestě domů
  • Telašćica: trajektem nebo lodí ze Zadaru nebo rychlolodí z Novalji
  • Kornati: lodí ze Zadaru nebo rychlolodí z Novalji