ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

Bol, BračLodní výlet na ostrov Brač - Bol

Na celodenní výlet s fishpiknikem na ostrov Brač se vyplouvá z Makarske (vzdálená cca 5 km). Pokud budete mít štěstí, můžete zahlédnout delfíny, doprovázející Vaši loď. Cílovým místem na ostrově je letovisko Bol s proslulou pláží Zlatni Rat.

 

BiokovoChráněná oblast Biokovo

Pohoří Biokovo se táhne nad Makarskou riviérou. Nejvyšším bodem je Sv. Jure, který je ve výšce 1760 m nad mořem. Ideálním výchozím bodem k jeho zdolání jsou právě Tučepi. Do přírodního parku Biokovo se platí vstupné. Kromě procházek a cyklistiky je tu také možnost horolezectví či paraglidingu. Doporučujeme také navštívit ranč Vrata Biokova na úpatí svahů Biokova, 15 km od města Makarska.

 

SplitSplit

Split se nachází 66 km severozápadně od Tučep. Nejvýznamnější památkou je Diokleciánův palác, který je zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

 

 

TrogirTrogir

Toto městečko, které je situované na ostrůvku, je vzdáleno z Tučep cca 114 km. Historické jádro Trogiru bylo zapsáno na seznam kulturního dědictví UNESCO.

 

 

DubrovníkDubrovník

Dubrovník se nachází cca 150 km od Tučep. Často je označován jako „Perla Jadranu“, byl zařazen na seznam kulturního dědictví UNESCO. Největším lákadlem jsou 1940 m dlouhé městské hradby. Pokud se rozhodnete Dubrovník navštívit, nezapomeňte si vzít cestovní doklady (pas/OP), silnice totiž vede v jednom úseku územím Bosny a Hercegoviny.

 

HvarVýlety lodí na ostrov Hvar nebo Korčulu 

Z Makarske, která je od Tučep vzdálená jen 5 km, je možné absolvovat výlety lodí také na ostrovy Hvar či Korčulu - spojené s obědem na lodi, tzv. fishpiknikem. Výlety lodí na ostrovy však lze podniknout také z Podgory.

 

Imotská jezera

Město Imotski leží ve vnitrozemí cca 64 m od Tučepi. Město se pyšní dvěma krasovými jezery - Modré a Červené jezero.

Malakologické muzeum v Makarske

Milovníci přírody mohou v Makarske navštívit Malakologické muzeum s největší sbírkou mušlí na světě. Muzeum se nachází na kraji města ve Františkánském klášteře.