× Umíte chorvatsky? Máme pro vás práci → více informací

Vyhledat na webu

Tip: Jednoduchý výraz najdu snadno, třeba Hvar nebo počasí

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.      

Výlety v letovisku Sv. Marko

Oblast: Ostrov Pag

S výběrem výletů na ostrově Pag vám poradí náš delegát, který sídlí v Mandre.

Výlet člunem z města Pag

Zapůjčení člunu na Pagu

Na ostrově Pag si můžete zapůjčit malý motorový člun, který si budete řídit sami. Člunem se dostanete do míst s mnoha krásnými přírodními plážemi v Pažském zálivu. Užijete si celý den s maximálním soukromím. Jen pro držitele kapitánského průkazu!

 

 

Lodní výlet Pažským zálivemLodní výlet Pažským zálivem

Celodenní výlet z města Pag (ze Sv. Marka cca 8 km) s fishpiknikem a koupáním z lodi. 

 

 

 

Výstup na Sv. VidVýstup na Sv. Vid

Na nejvyšší místo chorvatského ostrova Pag - Sv. Vid můžete vystoupit s našim delegátem v brzkých ranních hodinách a zažijete překrásný východ slunce na vrcholu. Výstup na vrchol můžete podniknout i samostatně, přečtěte si jak se dostat na Sv. Vid.

 

  

Pag BošanaPláže Bošana

Po cca 4 km ze Sv. Marka se dostanete ke krásným oblázkovým plážím na Bošaně.

 

  

 

 

Čista plažaČista plaža

Tato krásná písečná pláž s pozvolným vstupem do moře je 30 km od Sv. Marka (nebo 4 km po prašné cestě). Je vhodná i pro nejmenší děti. Nejsou tam domy k ubytování. Na tuto písečnou pláž je značená odbočka ze silnice mezi Kolanem a Novaljou. Velkou výhodou je pozvolný vstup do moře, občerstvení přímo u pláže, půjčovna šlapadel a parkoviště.

 

 

Pláž RučicaPláž Zrće

Na známou pláž Zrće je to ze Sv. Marka 32 km. Dostanete se tam značenou odbočkou ze silnice mezi Novaljou a Kolanem. Pláž z drobných oblázků s pozvolným vstupem do moře, se nachází v areálu, kde jsou restaurace, bary, tobogán, půjčovna vodních skútrů a šlapadel, plážový volejbal a v noci diskotéka (červenec, srpen).

  

 

Vodní lyžování ZrćeVodní lyžování na pláži Zrće

Ze Sv. Marka je to 32 km. Lanová dráha pro vodní lyžování (wakeboarding) se nachází 500 m od pláže Zrće (odbočka u benzínové čerpací stanice).

 

 

 

PlanjkaPláž Planjka, Stará Novalja

Tato písečná pláž, je vhodná i pro nejmenší děti, se nachází 35 km od Sv. Marka. Písek na „bábovičky“, skluzavka zdarma, půjčovna kajaků a šlapadel, restaurace na pláži, parkoviště...

 

  

Pláž CaskaPláž Caska

Tato písčitooblázková pláž je 35 km od Sv. Marka, u města Novalja. Má pozvolný vstup do moře, k dispozici tu jsou dvě restaurace.

 

 

  

Pláž BeritnicaPláž Ručica, Metajna

Oblázková pláž Ručica je ukryta za letoviskem Metajna, 48 km od Sv. Marka. Na začátku Metajny odbočíte vlevo. Po křivolaké úzké cestě projedete vesnicí a po dalších 500 m přijedete na parkoviště ke stylové restauraci. Na pláž je to 50 m. Po půlhodinové procházce mezi zajímavými skalami se dostanete k další krásné pláži - pláž Beritnica na fotografii.

  

Staleté olivovníky LunStaleté olivovníky Lun a Tovarnele

Ze Sv. Marka do Lunu na severozápadním konci ostrova je to 55 km. Můžete zde vidět stovky těchto olivovníků, rostoucích mezi kameny. Jsou často znetvořené větrem a solí, ale stále zelené. Všechny jejich objemné kmeny jsou zkroucené tím, že se točí jedním směrem za sluncem.

 

 

 

Kromě míst na ostrově Pag můžete navštívit tyto národní parky a přírodní zajímavosti: