ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Vyhledat na webu

s

VÝLET

Oblázková pláž Girenica, ostrov Pag

Krásná oblázková pláž Girenica se nachází necelé 3 km od letoviska Mandre. Můžete se sem dostat autem a zaparkovat na parkovišti u pláže, nebo se sem vypravit na kolech - z Mandre kolem pobřeží vede stezka pro horská kola (cca 4 km). Orientace pláže Girenica je na severozápad, během dopoledne zde najdete i místa ve stínu. Občerstvit se můžete v místní taverně u pláže. Pláž Girenica nabízí jedno z nejhezčích šnorchlování na Pagu, moře zde je plné života.

VÝLET

Lodní výlet z Makarské riviéry na ostrov Brač – Zlatni rat, Bol

Na celodenní výlet s fishpiknikem na ostrov Brač se vyplouvá z některých letovisek na Makarské riviéře. Pokud budete mít štěstí, můžete zahlédnout delfíny, doprovázející vaši loď. Cílovým místem na ostrově je letovisko Bol s proslulou pláží Zlatni Rat. Výlet si můžete domluvit v místní turistické agentuře ve vašem letovisku.

Přehrát video

VÝLET

Lodní výlety ze Splitu na ostrovy Brač (Bol), Šolta nebo Hvar

Mnoho variant lodních výletů můžete podniknout ze Splitu. Doporučujeme místní agenturu Summer Blues.

Přehrát video

VÝLET

Maják Veli Rat, ostrov Dugi otok

Jen 3 km západním směrem od Veli Ratu najdete zátoku s nejvyšším majákem na Jadranu. Maják Veli Rat měří 42 m, byl postaven v roce 1849 a dnes je v něm možnost ubytování. U majáku je malá kaplička sv. Nikoly. V blízkosti majáku se nachází i malá oblázková pláž.

VÝLET

Lodní výlet z Loparu do Bašky na ostrově Krk

Z Loparu je organizován lodní výlet do letoviska Baška na ostrově Krk. Výlet si můžete domluvit v místní turistické agentuře.

VÝLET

Lodní výlet z Omiše na ostrov Brač – Bol

Na celodenní výlet s fishpiknikem na ostrov Brač se vyplouvá z místního přístaviště v Omiši. Pokud budete mít štěstí, můžete zahlédnout delfíny, doprovázející Vaši loď. Cílovým místem na ostrově je letovisko Bol s proslulou pláží Zlatni Rat.

Přehrát video

VÝLET

Písečné pláže ve Tkonu na ostrově Pašman

Pěkné písečné pláže s pozvolným vstupem do moře najdete v letovisku Tkon na ostrově Pašman. Tkon je dostupný trajektem z Biogradu na Moru – jízda trvá jen 15 minut. Odměnou za přesun trajektem vám ve Tkonu budou hezké, málo frekventované písečné pláže (na rozdíl od pláží na pevnině). V jihovýchodní části Tkonu se nachází i pláž pro nudisty (FKK pláž). Patří ke kempu Sovinje a je zpoplatněna.

Přehrát video

VÝLET

Písečná pláž Planjka, Stará Novalja, ostrov Pag

Písečná pláž Planjka v letovisku Stará Novalja na ostrově Pag je vhodná i pro nejmenší děti. Vstup do moře je pozvolný, najdete tu i místa ve stínu. Jemný písek je ideální na bábovičky. Na pláži je skluzavka zdarma. Zapůjčit si zde můžete vodní šlapadla či plážová lehátka. Na pláži je k dispozici také občerstvení. U pláže je placené parkoviště.

Přehrát video

VÝLET

Oblázková pláž Ručica, ostrov Pag

Oblázková pláž Ručica je na ostrově Pag ukryta v tiché zátoce za letoviskem Metajna, vzdáleném 15 km od města Novalja. Udělejte si zajímavou vycházku mezi skalami k další krásné pláži. Pěšina začíná vlevo za restaurací. Zdatnější mohou vystoupat až nahoru na skály, odkud jsou krásné výhledy na Pažský záliv a také na Velebitský kanál a Velebit. Je to však cesta po ostrých kamenech - vezměte si pevnou obuv!

VÝLET

Metajna, ostrov Pag

Vesnička Metajna se rozprostírá v Pažském zálivu, moře je tu tedy velmi klidné. Pobřeží v Metajně lemuje několik písčitooblázkových pláží, vhodných i pro malé děti. Dobré jídlo si můžete vychutnat v několika místních restauracích.

VÝLET

Vodní lyžování a wakeboarding na pláži Zrče, ostrov Pag

Chorvatský ostrov Pag nabízí písčité i oblázkové pláže a místní sportovní kluby nabízejí půjčování vodních skútrů, školu potápění či vodní lyžování a wakeboarding.

VÝLET

Rafting na řece Cetině

Nenechte si ujít zážitek z raftingu na řece Cetina. Rafting je organizován z letoviska Omiš. Domluvit si tento výlet můžete v kterékoli chorvatské turistické agentuře. Vyplouvá se z vesničky Penšići, kam vás agentura dopraví autobusem. Na raftu poplujete 9 km, trvá to 3 až 4 hodiny. Raftingu se mohou účastnit i děti, řeka Cetina není příliš divoká.

VÝLET

Písčitooblázková pláž Caska, ostrov Pag

Caska je osada patřící ke městu Novalja na ostrově Pag. Pláž v této zátoce Pažského zálivu je písčitooblázková s pozvolným vstupem do moře, velmi vhodná pro děti. Parkování přímo u pláže je zdarma. U pláže jsou dvě malé restaurace. Na vedlejší pláž Zrće je to z Casky 300 m, dostanete se tam pěšky.

VÝLET

Novalja, ostrov Pag

Užijte si dovolenou v krásném chorvatském letovisku Novalja na ostrově Pag. Novalja nabízí svým návštěvníkům mnoho nových moderních apartmánů. Město vybudovalo na pobřeží hezkou promenádu, v mnoha restauracích můžete vyzkoušet chorvatské rybí speciality a výborně upravené plody moře.

VÝLET

Písečná pláž Čista plaža, ostrov Pag

Mezi nejkrásnější písečné pláže Chorvatska patří bezesporu Čista plaža s pozvolným vstupem do moře. Čista plaža umí své návštěvníky také překvapit. V některých letech se totiž tato písečná pláž mění na pláž oblázkovou.

VÝLET

Pag - město

Pokud hledáte ubytování ve městě, kde na vás v každé uličce dýchne historie, a zároveň toužíte dovolenou strávit na písčité pláži, je Pag tou správnou volbou.

Přehrát video

VÝLET

Bol - Zlatni rat, ostrov Brač

Bol je jedno z nejluxusnějších letovisek chorvatského Jadranu. Leží na jižním pobřeží ostrova Brač. Během večerní procházky kolem pobřeží Bolu stěží odoláte všudypřítomným romanticky nasvíceným restauracím a vinárničkám. Bol je však známý především díky jedinečné přírodní pláži Zlatni rat, jejíž cíp se natáčí doleva či doprava podle směru mořských proudů a větru.

Přehrát video

VÝLET

Pag - Bošana, ostrov Pag

Pag-Bošana je malé letovisko. Nachází se na velmi romantickém místě u nejkrásnějších pláží ostrova Pag. Pláže jsou zde z drobných oblázků s pozvolným vstupem do moře, vhodné i pro malé děti.

VÝLET

Stará Novalja, ostrov Pag

Stará Novalja láká návštěvníky překrásnou písečnou pláží Planjka, kterou navštěvují především turisté s nejmenšími dětmi z Itálie, Chorvatska, České republiky a Slovenska. Nové apartmánové domy vám nabídnou ubytování podle vašich představ. Stará Novalja je klidné místo v zálivu ostrova Pag, vhodné pro děti i potápěče. Pobřeží je lemováno vzrostlými borovicemi. Velmi oblíbené letovisko našich klientů!

Přehrát video

VÝLET

Oblázková pláž Zrče, ostrov Pag

Pláž Zrče (chorvatsky Zrće) na ostrově Pag je v posledních letech nechvalně proslulá zejména díky noční zábavě a hlasité hudbě. Díky drobným oblázkům a pozvolnému vstupu do moře je však vhodná také pro rodiny s dětmi. Hudba zde sice hraje i přes den, ale zdaleka ne tak hlasitě jako v noci.

VÝLET

Oblázková pláž Beritnica, ostrov Pag

Oblázková pláž Beritnica se nachází na ostrově Pag v zátoce za pláží Ručica. Výchozím místem je letovisko Metajna vzdálené 15 km od města Novalja. Zažijte výlet mezi úchvatnými skalami ke krásné oblázkové pláži. Pěšina v Metajně začíná vlevo za restaurací. Zdatnější mohou vystoupat až nahoru na skály, odkud jsou krásné výhledy na Pažský záliv a také na Velebitský kanál a Velebit. Je to však cesta po ostrých kamenech - vezměte si pevnou obuv!

Přehrát video

VÝLET

Podgora, Makarská riviéra

Podgora je tradiční turistické letovisko nacházející se v srdci oblíbené Makarské riviéry. Pobřeží Podgory zdobí krásné oblázkové pláže lemované borovicemi a promenáda s mnoha restauracemi a kavárničkami. Z Podgory můžete podniknout řadu lodních výletů a široká je zde i nabídka sportů.

VÝLET

Souostroví Pakleni otoci

Pod názvem Pakleni otoci (Paklené ostrovy) najdeme skupinu ostrůvků a útesů na jihozápadě ostrova Hvar. Souostroví Pakleni otoci částečně chrání město Hvar před nepřízní větrů vanoucích z otevřeného moře. Pokud budete mít příležitost, doporučujeme vám tyto poklidné souostroví navštívit.

VÝLET

Ostrov Krk

Ať vás láká aktivní dovolená plná poznání a pohybu, nebo si chcete jen zalenošit na pěkných plážích, ostrov Krk vás nezklame. Navíc zde najdete i písečné pláže a těch v Chorvatsku zase tolik není. A že se jedná o ostrov? Nebojte se, Krk je s pevninou spojen mostem. Ubytujte se v soukromých apartmánech a večer si na terase vychutnejte skleničku vynikajícího místního vína žlahtina. Vaše dovolená nebude mít chybu.

VÝLET

Ostrov Rab

Když do Chorvatska za písečnými plážemi, vyzkoušejte ostrov Rab. Na poloostrově Lopar na severu Rabu je písečných pláží několik. A jedna je hezčí než druhá. Tady se o děti bát nemusíte, protože moře je tu velmi mělké i několik set metrů od břehu. Celkovou atmosféru dovolené u moře pozvedne odpolední výlet do historického města Rab s kamennými uličkami a kavárnami. Aktivnějším se budou líbit procházky v borovém lese na Loparu nebo v lesoparku Dundo. Na Rabu nabízíme ubytování v pěkných soukromých apartmánech.

Přehrát video

VÝLET

Baška, ostrov Krk

Baška se rozprostírá v širokém zálivu v jihovýchodní části ostrova Krk. Okolní horské hřbety dávají Bašce výjimečně atraktivní vzhled. Mezi turisty je Baška proslavená především díky své krásné 1,8 km dlouhé pláži Vela - ta je v některých místech písečná a jinde oblázková. Jemný písek na pláži a pozvolný vstup do moře láká především rodiny s malými dětmi. U pláže Vela najdete také mnoho druhů zábavy nejen pro děti, kavárny i restaurace. V Bašce se tedy rozhodně nudit nebudete.

VÝLET

Punat, ostrov Krk

Město Punat je situované v jihozápadní části ostrova Krk, v jedné z nejchráněnějších zátok Jadranu zvané Punatska a Košljunska draga. Jižní část Punatu je velice klidná, s krásnými oblázkovými plážemi – ideální pro dovolenou s dětmi. Tato část města je s centrem spojena pobřežní promenádou, po které v letních měsících jezdí vláček.

VÝLET

CHKO Kamenjak, Istrie

Poloostrov Kamenjak leží v nejjižnější části Istrie. Dlouhý je 9,5 km a široký od 400 do 1600 m. Od roku 1996 je Kamenjak chráněnou krajinnou oblastí a tímto statutem si zachovává svou nedotčenost. Při vjezdu na Kamenjak se platí poplatek 20 HRK za motorové vozidlo. Ve vrcholné sezóně (do 24. srpna) činní vstupné 25 HRK. Pěší a cyklisté tento poplatek samozřejmě neplatí.

VÝLET

Korálové útesy u ostrova Zlarin

Jako ve všech teplých mořích i v chorvatském Jadranu můžeme nalézt kolonie vzácných korálů. Při potápění by se nám mohlo zdát, že pozorujeme krásné, barevné rostliny. Korál je však živočich. Jedná se o korál červený (Corallium rubrum). Právě tento živočich vytváří pevnou vápenitou kostru tvořenou vápenatými jehlicemi. Ty se na sebe vážou a vytvářejí tak kompaktní celky tvořící právě nám známé korálové kolonie (útesy).

VÝLET

Návštěva Modré a Zelené jeskyně (lodí nebo člunem), ostrov Biševo

Ostrov Biševo naleznete daleko od chorvatského pobřeží na otevřeném moři, jen 5 km jihozápadně od známějšího souseda - ostrova Vis. Rozloha Biševa činí jen 5,8 km2. Nejvyšším vrcholem je kopec Straženica s výškou 239 m.

VÝLET

Kouzelná pláž v zátoce Stiniva, ostrov Vis

Oblázková pláž Stiniva je nejfotogeničtější pláží na ostrově Vis. Vzdálenost od parkoviště je 450 m s převýšením 90 m. Nezapomeňte si proto na cestu vzít pevnou uzavřenou obuv. Méně náročná cesta na pláž je po moři na člunu, poslední metry ale musíte doplavat. U pláže je malý bufet s občerstvením. Na ostrově Vis nabízíme ubytování v několika letoviscích, odkud se můžete jít do této malebné zátoky podívat.

VÝLET

Vrboska, ostrov Hvar

Vrboska je původně rybářská vesnice ležící v úzké, hluboké zátoce na severním pobřeží ostrova Hvar. Je dobře dostupná po silnici ze Stari Gradu. Na rozdíl od Hvaru a Stari Gradu se jedná o letovisko klidnějšího rázu, s množstvím příjemných stinných pláží. Letovisko je vhodné pro turisty, kteří chtějí prožít klidnou dovolenou.

VÝLET

Ostrov Hvar

Hvar to je žár. V srdci. Kdo se na Hvar vypraví jednou, už se sem bude vracet navždy. Obzvlášť zátoky na Hvaru nabízejí ubytování v nádherném prostředí, kde je jen pláž a pár domečků. A kolem tropická vegetace. My takové apartmány označujeme jako robinzonády, i když často nabízejí veškerý komfort moderního ubytování. Moře kolem Hvaru je průzračné, plné života. Masku a šnorchl tady opravdu užijete.

Přehrát video

VÝLET

Makarska

Letovisko Makarska (česky Makarská) je centrem zábavy na Makarské riviéře, která je po tomto městě pojmenovaná. Makarska nabízí mnoho restaurací, barů, kaváren, obchodů, dětských parků i sportovního vyžití. Podél oblázkové pláže Donja Luka v centru Makarske je mnoho bufetů nabízejících i poměrně levná jídla.

VÝLET

Písčitooblázková pláž Sakarun, ostrov Dugi otok

Ostrov Dugi otok láká ke strávení dovolené výjimečnou přírodou (nachází se tu přírodní park Telašćica a v sousedství národní park Kornati) a také nádhernými plážemi. Jedna z nejkrásnějších na Jadranu se totiž nachází právě tady. Je to písečná pláž Sakarun. Na pláži je směs oblázků a písku a při vstupu do moře a na jeho mělkém dně leží jemný bílý písek. Když svítí slunce, voda v zátoce u pláže září neuvěřitelnou světle tyrkysovou barvou a není přehnané tvrdit, že má vskutku exotický ráz.

Přehrát video

VÝLET

Lodní výlet Pažským zálivem

Z města Pag můžete podniknout báječný výlet lodí Pažským zálivem s koupáním a šnorchlováním na několika zajímavých místech. Během tříhodinového výletu navštívíte zátoku Slana, nádhernou písčitooblázkovou pláž Malin a nakonec také mořskou jeskyni. Tento výlet je vhodný i pro děti předškolního věku.

Přehrát video

VÝLET

Potápění za mořskými houbami (sloní uši)

Všichni se shodují, že v Chorvatsku jsou místa, kde vás příroda okouzlí neuvěřitelnou krásou. Také podmořský svět Chorvatska ukrývá místa naprosto pohádková. Než se pustíte do jejich objevování, je dobré znát bezpečnostní a zákonné podmínky pro potápění v Chorvatsku. Potápět se můžete individuálně nebo organizovaně.

VÝLET

Písečné a oblázkové pláže v Preku, ostrov Ugljan

V Preku se nachází několik hezkých pláží - některé jsou písečné, jiné oblázkové. V severní části letoviska se nachází největší písečná pláž Jaz. Moře je zde velmi mělké a tedy bezpečné i pro koupání malých dětí. Část pláže Jaz tvoří betonové plošiny se schůdky pro vstup do vody a rampou pro vjezd do moře na vozíku. K dispozici je hřiště pro plážový volejbal, prolézačky pro děti a skluzavka do moře. Koupání doporučujeme i na písčitooblázkové pláži Bilišće nebo na oblázkové pláži Preko u jachtařského přístavu. Pěkně upravená dlážděná promenáda s kavárničkami se postará o nezapomenutelné večerní toulky.

VÝLET

Oblázkové pláže Bošana, Dražica a Soline v Biogradu na Moru

Krásně upravené město Biograd na Moru má pěkné oblázkové pláže - Bošana a Dražica. Obě byly oceněny Modrou vlajkou – symbolem čistoty a kvality. Další známou pláží je Soline, která je ale v sezóně extrémně rušná. V současnosti jde o oblázkovou pláž, i když dříve byl na pláži jemný písek. V její blízkosti se nachází mnoho bufetů, avšak často zde hraje i poměrně hlasitá hudba. Více klidu ke koupání a slunění v zátoce Soline nabízejí přírodní ploché kameny.

VÝLET

Písečná pláž Trstenica v Orebiči, Pelješac

Pláže v Orebiči na poloostrově Pelješac mají malé jemné oblázky a jejich výhodou je pozvolný vstup do moře. Nejoblíbenější a opravdu jedinečná je písčitooblázková pláž Trstenica, která se nachází ve východní části letoviska.

VÝLET

Písečné pláže v Lumbardě, ostrov Korčula

Lumbardu najdete 6 km jihovýchodně od města Korčuly. Byla to původně zemědělská a rybářská obec, středisko kameníků a sochařů. Lumbarda leží mezi zátokami Bili žal na východě a Prvi žal na západě.

VÝLET

Písečná pláž Lovrečina v Postiře, ostrov Brač

V malebné zátoce 4 km východně od letoviska Postira na ostrově Brač najdete písečnou pláž Lovrečinu. Díky jemnému písku a pozvolnému vstupu do moře vyhledávají tuto pláž především rodiny s malými dětmi. Na pláži jsou díky vysokým borovicím také místa ve stínu. Výhodou této pláže je také velké parkoviště, restaurace a kavárna. Dětem se zde budou líbit oslíci. Dospělí si tu mohou dopřát masáž.

VÝLET

Zátoka Mikulina Luka, ostrov Korčula

Na západním konci ostrova Korčula se 5 km západně od přístavu Vela Luka nachází pěkná, tichá zátoka Mikulina Luka. Krásnou oblázkovou pláž v této zátoce využívají jen hosté z několika málo domů, které se tu pronajímají. Vstup do vody je tu pozvolný.

Vyberte si ze široké nabídky apartmánů po celém pobřeží Chorvatska!

Destinace Chorvatska na mapě

 

Poznejte Chorvatsko za 7 dní. Objevujte skryté pláže, historii a nádherné ostrovy.

Dovolená na lodi v Chorvatsku